Vyřaďte alkohol z vašeho dne. Výrazně škodí zdraví

Žít zdravým životním stylem neznamená jen jíst zdravě, pravidelně a vyváženě, ale také to znamená zbavit se zlozvyků, které nám brání v upevňování zdraví. Mezi zdraví nebezpečné a škodlivé zlozvyky samozřejmě patří například kouření, ale ani alkohol není povolen. I když se říká, že deci vína každý večer zdraví prospívá, raději se v případě, že chcete žít zdravým stylem, alkoholu vyhněte úplně. Ne vždy příznivě působí na zdraví, dokonce ani zmiňované deci vína nemusí být vždy zdraví prospěšné.

Dlouhodobá konzumace alkoholu výrazně škodí našemu tělu a zdraví. Pokud si tedy nechcete život patřičně zkrátit, doporučujeme se alkoholu vyhnout úplně. Podívejme se na to, jak konkrétně škodí našemu tělu. Ať je to pro nás jisté varování.

Onemocnění, která se mohou vyskytnout v případě nadměrné konzumace alkoholu

Nejčastěji se vyskytuje jaterní cirhóza, která následuje po nadměrném zatížení jater. Pití alkoholu játra zvětšuje, následně je také příčinou rakoviny jater. Rakovina jater však není jediná rakovina, která člověka může kvůli pití postihnout. Může se objevit také rakovina prsu u žen, to je prokázáno.

Kromě zmiňovaných zdravotních problémů může nadměrná konzumace alkoholu způsobit také poruchy srážlivosti krve, dále může za mozkovou cévní příhodu nebo případně za rakovinu hltanu, jazyka a také může způsobit i rakovinu dutiny ústní. Bohužel bývá pití alkoholu nejčastějším důvodem vzniku zánětu slinivky břišní.

Alkohol a lidský mozek

Nejohroženějším orgánem je však mozek. Podle průzkumů a výzkumů mají právě alkoholici nejvíce postiženou a také zmenšenou čelní oblast mozku. Je také dokázáno, že při dlouhodobé konzumaci alkoholu dochází k zániku až dvaceti procent neuronů.

Jelikož dochází k poškození nervových buněk, u člověka se častěji objevuje mravenčení, dále také brnění nebo případně bolesti končetin.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *