Vztahují se pracovnělékařské prohlídky i na jednatele společností?

Dodržovat povinnosti týkající se bezpečnosti práce a požární ochrany se zkrátka musí. Stejně tak musí každý zaměstnavatel společnosti dohlížet na to, aby pracovníci chodili na pracovnělékařské prohlídky v takových intervalech, které jsou doporučovány a stanoveny. Nabízí se však otázka, zdali musí pracovnělékařskou prohlídkou projít i takový jednatel společnosti, který často stojí na samotném vrcholu firmy. Jak to tedy je?

Zatímco v některých firmách je jednatelem společnosti majitel společnosti, v jiných firmách je jednatelem společnosti člověk, který se na tento post vypracoval. Nabízí se však otázka, kdy musí a kdy nemusí chodit na pracovnělékařskou prohlídku. 

Pracovnělékařské prohlídky a jednatelé společností

Pokud je jednatelem společnosti s ručením omezeným člověk, který nemá pracovní smlouvu, není povinen chodit na pracovnělékařské prohlídky. Na prohlídku musí podle zákona ti, kteří jsou v pracovněprávním vztahu (čili ti, kteří jsou zaměstnanci). Pokud je tedy jednatel společnosti s ručením omezeným zaměstnanec, jenž se na tento post vypracoval, je povinen v pravidelných intervalech na prohlídku chodit. 

Povinnost chodit na pracovnělékařskou prohlídku však stanovují konkrétní vyhlášky a zákony. 

Když si nevíte rady

Pakliže se nechcete vyhláškami ani zákony dlouho brodit, obraťte se na odborníky z firmy Extéria, kteří se vám o tuto záležitost postarají. Navíc si vezmou do rukou i BOZP a PO podniku, tudíž se nebudete o to nebudete muset starat. Zkušenosti s firmou má celá řada lidí, přečtěte si o nich nejen v recenzích a referencích na internetu. 

Firma Extéria je dnes předním poskytovatelem poradenství v oblasti BOZP a PO. Působí na českém i slovenském trhu, pyšní se tisícovkami spokojených klientů. Budete mezi spokojené klienty patřit i vy?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *