Warren Buffett radí, jak uspět v byznyse

Každý rádoby úspěšný člověk a každý podnikatel, který chce uspět ve svém byznyse, občas potřebuje motivovat či takzvaně “nakopnout”. Nechává se proto inspirovat filmovými snímky pojednávajícími o zajímavých příbězích lidí, kteří jsou daleko úspěšnější než oni sami. Stejně tak chodí na přednášky lidí, kteří jsou opět o něco úspěšnější než oni, kteří jsou také moudřejší než oni. Jedním z mnoha idolů podnikatelů je také Warren Buffett, který je nejspíše nejznámějším a nejbohatším investorem na světě. Pravidelně se usídluje na vrchních pozicích žebříčku nejbohatších lidí světa, právě on tedy ví, jak uspět v byznyse.  

V současné době Warren Buffett vlastní majetek v hodnotě vyšší než osmdesát miliard dolarů. Patří tak na třetí místo žebříčku nejbohatších lidí světa. Warren Buffett je považován za investorskou legendu, je to také hlava amerického investičního holdingu, který stojí za nespočetným množstvím úspěšných firem.  

Podívejme se na rady, které radí ostatním a které pojednávají o tom, jak uspět v byznyse.  

Buďte trpěliví a důslední 

Trpělivost růže přináší, žádný podnik (a ostatně nic jiného) nevyrostlo za jeden jediný den. Je nutné být opravdu trpělivý a vytrvalý. Nezáleží na tom, jak moc talentovaní jste nebo jaké úsilí do jednotlivých věcí vložíte, některé věci zkrátka potřebují svůj čas. Pokud budete posednutí okamžitými výsledky, uděláte jen nedůsledné rozhodnutí, které vás později bude mrzet. Ve světě byznysu to opravdu nefunguje tak, že výsledky přijdou rychle, tím pádem přijde i případné uspokojení.  

Držte kontrolu nad svými náklady 

Taktéž to nefunguje tak, že budete investovat všechno a nic vám nezbyde. Být skromný je v tomto případě oprávněné a potřebné. Mějte kontrolu nad svými náklady, vyhněte se plýtvání a raději později investujte do budoucna. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *