Zakladatel investiční skupiny DRFG David Rusňák

Podnikatel, zakladatel a majoritní vlastník skupiny DRFG David Rusňák přijme do svého týmu nového člena. Ekonom Martin Slaný byl v minulosti poradcem exprezidenta Václava Klause pro ekonomiku. Pak se po odchodu z funkce ředitele sekce ekonomických studií Institutu Václava Klause stal hlavním ekonomem právě v investiční skupině DRFG. Přestupuje tak ze státního do soukromého sektoru. Má analytické a komunikační schopnosti, které zde jistě využije. Společnost DRFG vnímá jako dynamickou firmu a na palubě se cítí dobře. Společnost DRFG má podle něj schopné vedení, jasnou vizi a velký potenciál. Chce stát u zařazení skupiny DRFG mezi nejvýznamnější investiční společnosti v regionu střední Evropy, kam se podle něj DRFG jistě dostane.

David Rusňák jako majoritní akcionář DRFG

Majoritní vlastník DRFG David Rusňák chce skupinu dále rozvíjet a nová posila mu pomůže podnítit diskuze týkající se ekonomických témat také u laické veřejnosti. Investiční skupina DRFG se zaměřuje zejména na investice do nemovitostí, telekomunikací a finančních služeb. Spravuje fondy a nabízí dluhopisy, na které jsou příznivé recenze. Analytické oddělení aktivně komentuje ekonomické dění. Mít svého hlavního ekonoma bylo dlouho v plánu. Společnost DRFG buduje i lékárenskou síť Na zdraví, kde poskytuje konzultace a přednášky. Předností poboček je i fakt, že jsou léky drženy skladem, lidé si je nemusí objednávat a znovu odcházet jako nemocní z domu.

Společnost DRFG a její činnost na Moravě

Skupina DRFG současně také spojuje na Moravě poskytovatele internetu. V loni vložila do akvizic drobných poskytovatelů sítí a do svých nových telekomunikačních projektů půl miliardy korun. Letos chce investovat více. Rozšiřuje své aktivity v oblasti internetových technologií. Její společnost Suntel vlastní napůl s finanční skupinou Nordic Investors, kde má tedy každý 50 % podíl. Získala přístup k technologii LTE na frekvenci 3,7 GHz. Ta má velkou budoucnost v přístupu k internetu. Nyní má v portfoliu 13 poskytovatelů internetu. Další hledá na Moravě a na východě Čech. Díky nutnosti velkých investic do IT se mnoho malých společností musí uchýlit pod křídla velkých společností.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *