Zařiďte si pracovní kout

Pokud často zapínáte počítač i večer doma, protože potřebujete pokračovat v práci, nebo dokonce pracujete převážně z domova, je třeba zařídit vhodné pracovní prostředí. Potřebujete na práci klid, také prakticky a vhodně zařízené pracovní místo, vhodnou pracovní plochu a vše potřebné po ruce.

Malý byt a malý prostor

Tak trochu oříšek to může být v menším bytě, kde si o samostatné pracovně s veškerým zázemím, o kterém sníte, můžete nechat jen zdát. Ale i na malé ploše bytu si můžete zařídit kousek místa na práci a malý prostor smysluplně využít. Místo samostatné pracovny je možné vytvořit pracovní kout, který lze vhodně situovat do kterékoli z obytných místností, do prostornější předsíně nebo i vstupní haly.

Výbornou volbou je například využití předsíňového výklenku, který vám vznikl při zrušení staré vestavné skříně, nebo tam již dlouhou dobou nevyužitý zeje prázdnotou. I do hloubky pouhých šedesáti centimetrů se dá celkem pohodlně umístit menší psací stolek nebo jen pracovní desku uříznutou na míru, kterou lze jednoduše připevnit ke stěnám ze tří stran.
Takové místo vyhovuje zejména mužům. Ženy budou při práci na takto stísněném prostoru velmi nervózní. Pro ty je daleko lepší volbou malý pracovní kout umístěný například v kuchyni, nebo v přechodu mezi kuchyní a obývacím pokojem.
Sem se hodí variabilní nábytek, s vysouvací nebo výklopnou pracovní deskou stolu třeba ze skříně, ke které v mžiku přistavíte židli od jídelního stolu. Pokud takto z pohodlí domova pracujete pravidelně, doporučuje se ale zřídit alespoň malý pracovní koutek se samostatným stolkem a vhodnou pracovní židlí.

Pracovní kout

Máte-li alespoň kousek vhodného místa, pořiďte si dostatečně velkou pracovní plochu stolu a k němu pohodlnou, výškově nastavitelnou židli. Vaše záda vám za ni poděkují. Vybírejte si ji doslova na míru vzhledem ke svému tělu a už preventivně si vybírejte židle označené jako zdravotní. Pomůže vám ve zdraví přežít dlouhé hodiny, které na ní každý den v sedě strávíte.
Myslete také na úložné prostory v podobě polic zavěšených na stěnu nad pracovním stolem nebo třeba výsuvný box se zásuvkami umístěný pod ním. Je-li prostor dostatečně velký, do pracovního koutu se vejdou i menší skříňky, knihovna nebo nižší komoda, která je velmi praktickým skladovacím prostorem.
Posuvná stěna je velmi dobré řešení pro zajištění soukromí. Pokud je to tedy možné, pracovní kout od zbytku místnosti opticky oddělte a vytvořte si tak podvědomě větší pocit soukromí. Lze také použít dekorativní závěs, posuvné textilní panely nebo také japonské stěny ve formě paravánu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *