Znáte test polévkou? Pomůže vybrat schopné zaměstnance bez předpokladů

Vybrat schopné zaměstnance do svého podniku, to už dávno není tak snadné jako kdysi. Zejména nyní v době zaměstnanecké krize zkouší získat místo nejeden nevhodný člověk. Naštěstí existuje způsob, jak zaměstnance vybrat snadno a rychle. Stačí na nich provést takzvaný test polévkou, který ukáže, jestli v sobě lidé pěstují předpoklady či nikoli. Jak jistě víte, předpoklady jsou zabijákem inovací. Když člověk předpokládá, často nemyslí v nemožnostech, a to je pro nové inovace nepřijatelné. Je třeba přemýšlet nad nemožnými věcmi, protože jen ty zatím v tomto světě nejsou.

Test polévkou známý díky Thomasi Edisonovi

Test polévkou je poměrně starý trik, jak vybrat schopné zaměstnance, které mohou do firmy přinést něco nového. Vymyslel ho Thomas Edison, který se díky testu polévkou obklopil lidmi, kteří sdíleli stejné myšlení a měli stejné vize jako on. A vidíte, kam to dotáhl! Zná ho dnes celý svět. Buďte jako Thomas Edison, obklopte se lidmi, kteří sdílí stejné vize a uspějte ve světě, v němž uspět není těžké, ovšem vyžaduje to trpělivosti a vytrvalost.

Jak test polévkou probíhá?

Test polévkou není nijak zapeklitý a nikomu to nepřijde zvláštní. Zkrátka jen nabídnete uchazečům polévku, když přijdou na pohovor. Pokud si polévku předem osolí nebo okoření, aniž by věděli, jak chutná, nepatří do firmy a je třeba je automaticky vyhodit. Pokud ji nejdříve ochutnají, jsou to vaši lidé.

Podle předčasného osolení či okořenění se pozná, jestli člověk má nebo nemá předpoklady. Důmyslné, že ano?

Odhalí se nejdůležitější vlastnost

I když mnozí lidé mohou namítat, že se objeví jenom jedna vlastnost, objeví se ta nejdůležitější vlastnost. Žít či nežít v předpokladech – to je rozhodující při přijímání nové pracovní síly. A pokud chcete svět ocenit inovacemi či vymoženostmi, není lepšího testu, který by prozradil, jaké povahy je budoucí pracovní síla.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *