Zvyšování platů má nemilý dopad. Krachují značky

Zvyšování platů je něco, k čemu se musí odhodlat každá společnost, pokud si chce udržet stávající pracovníky. V době současné zaměstnanecké krize je to jediný způsob, jak si zaměstnance udržet a nezkrachovat. Bohužel málokterá firma si může dovolit zvýšit mzdu svým zaměstnancům, mnohé firmy nejsou na tak skvělé úrovni, aby je zvyšování mezd nedostalo k naprostému dnu. Mezi firmami, které se potácí na hranici mezi krachem a prosperitou, se nachází také Vespa Prostějov, známá značka vyrábějící pánské oděvy a zaměstnávající 130 lidí.

Právě Vespa Prostějov na sebe v nedávné době podala insolvenční návrh, jelikož má téměř třicetimilionové dluhy. Situace se ještě donedávna dala snášet, jenže kamenem úrazu byly mzdové nároky zaměstnanců, díky nimž se firma překlenula na hranici ke krachu.

Dluhy, které se nedaly snášet

Dluhy skutečně sahaly až ke třiceti milionům korun. Mezi hlavní věřitele patří společnost UniCredit Bank nebo také společnost AMF Reece. Díky tomu, že firma nevlastní či nemá žádný reálný majetek, není možné se ze dluhů vymanit tak, že by se majetek prodal.

Jen pro zajímavost, pohledávky firmy se odhadují zhruba na čtyři miliony korun.

Export, který se musí ukončit

Společnost Vespa Prostějov zaměstnávala zhruba 130 pracovníků, výrobky putovaly zejména do zemí Evropské unie a roční tržby činily sto milionů korun. V posledních třech letech se však firmě nedařilo, začaly růst mzdové nároky pracovníků a koruna začala vůči euru posilovat. Oděvní podnik se tak najednou dostal do červených čísel, začal klesat obrat společnosti, náklady se zvýšily. Insolvenční návrh byl tak jediné kloudné řešení.

Když však firma zkrachuje, zaměstnanci se nemusí bát o to, že by si nenašli práci. Prostějovsko má totiž nejnižší nezaměstnanost v kraji, což znamená, že práce je zde víc jak dost. Firmy zaměstnance hledají, bohužel nejsou k dispozici.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *