Na jaké potraviny byste neměli zapomínat ve zdravé kuchyni?
V dnešním světě jenom málokdo odolá nezdravému stravování. Vždyť na každém rohu na nás číhá řada fastfoodů a jiných podobných podniků, v nichž si můžeme koupit nezdravé pokrmy, které jsou ale tak moc dobré! Jenže pokud takové pokrmy konzumujeme pravidelně, pak se není čemu divit, když naše životy doprovází ruku v ruce také obrovské množství nemocí či zdravotní problémy.
Doktoři už jsou v dnešní době až zoufalí, protože se jim hromadí případů, kdy lidé přijdou s nadváhou, s příznaky obezity, s bolavějícími a chřadnoucími svaly a klouby, protože máme nedostatek pohybu a jenom jíme a jíme nezdravé pokrmy. Někteří z nás se však rozhodli s tímto začít něco dělat. Začali jíst zdravě, začali sportovat, začali pravidelně dodržovat pitný režim. Měli bychom si z takových lidí vzít příklad.
Jestliže si myslíte, že zdravé stravování není nic, co byste zvládli, pak se pletete. Možná si můžeme myslet, že se zdravá strava omezuje jenom na ovoce, zeleninu a na kuře s rýží, ale není tomu tak. Dnes už na internetu najdete hromadu zdravých receptů, které vám nijak neublíží a s nimiž vykouzlíte fantastické zdravé pokrmy, kterých se nenabažíte a díky kterým nebude stravování jeden velký stereotyp.
Jaké potraviny zařadit do jídelníčku?
Než začnete vařit, měli byste mít na paměti, že je třeba zařadit do zdravého jídelníčku hlavně některé potraviny, které jsou nutností během týdne pozřít. Tyto potraviny by tedy neměly chybět ve zdravé kuchyni. Samozřejmě se nesmí zapomínat na vajíčka, i když řada lidí si myslí, že vajíčka škodí zdraví, ale není tomu tak. Dále se nesmí zapomínat na ryby, i když ty nejsou zrovna oblíbené.
K neoblíbeným potravinám se řadí třeba i luštěniny nebo různé druhy zeleniny, například brokolice, která je však velice zdravá (podle mnoha statistik je právě toto nejzdravější zelenina vůbec). Také se doporučuje jíst i superpotraviny 21. století.
A jak se má jíst?
Samozřejmě potravin, které by neměly chybět ve zdravé kuchyni, je habaděj. Je však nutné zmínit to, jak se správně má jíst. Každý by si měl zvolit interval, podle kterého bude řídit své stravování. Většinou se jí po třech až čtyřech hodinách. Neohlížejte se na to, že jíte po šesté hodině. To, že se má jíst poslední jídlo v šest hodin večer, je hloupost, rozhodně se jí neřiďte, když chodíte spát třeba až kolem půlnoci.