Čtyřhodinová pracovní směna? To je aktuální trend v Česku

Každý člověk touží po takzvaném čtyřhodinovém pracovním týdnu. Jenže k tomu máme ještě daleko. Co se však u nás rozběhlo, tak je čtyřhodinová denní pracovní směna. Jedná se o jistý trend v mnohých zaměstnáních, který říká, že po čtyřech hodinách můžete zamířit domů. Kde se s čtyřhodinovou denní směnou setkáme a proč už se neklade důraz na osm hodin?

Možná za to může aktuální zaměstnanecká krize, možná se jenom inspirujeme zahraničními firmami. Mnohé firmy nyní hledají především obchodníky, techniky a zámečníky na kratší pracovní úvazky – konkrétně na čtyři hodiny denně. Dříve tuto čtyřhodinovou denní pracovní směnu podporovaly především kanceláře, v nichž jste skutečně nemuseli sedět osm hodin, nyní se trend dostává i do jiných oborů.

Zajímavých úvazků přibývá

Pokud se zajímáte o aktuální situaci na pracovním trhu, moc dobře víte, že po zaměstnancích je nouze. Nezaměstnanost je rekordně nízká, zaměstnanost zase rekordně vysoká. Zaměstnavatelé nevědí, kde shánět lidi, protože v České republice skutečně nejsou. Jelikož se bojí, že jejich stálí pracovníci přejdou ke konkurenci, nabízí jim vyšší plat a mnohé výhodné benefity, které zaměstnance v práci udrží.

Kromě vyššího platu a zajímavých benefitů přibývá i celá řada zajímavých pracovních úvazků, které jsou pro pracovníky velice lákavé. K nim patří i čtyřhodinová pracovní směna.

Je nutné mít zkušenosti

Čtyřhodinová pracovní směna bývá nabídnuta zpravidla všem těm, kteří mají zkušenosti. Bez zkušeností to zkrátka a dobře nejde. Jenom zkušení lidé dokážou i během čtyř hodin udělat to, co začátečník za osm.

Kromě čtyřhodinové pracovní směny je populární i práce z domova. Zjistilo se totiž, že lidé pracující z domova pracují efektivněji, rychleji a důkladněji. Jsou totiž v prostředí, v němž se cítí příjemně, a to se pak na práci odráží.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *