Kdo je nyní nově v žebříčku nejbohatších Čechů?

Pokud se dáme do světa podnikání, většinou se chceme se svým podnikem dostat mezi nejbohatší lidi České republiky. Přece jenom chceme být díky našemu byznysu zabezpečeni po finanční stránce a proč zrovna nebýt mezi těmi nejlepšími v Česku? Mnoho lidí si myslí, že nelze dosáhnout takového bohatství, jaké mají ti, kteří v takovém žebříčku jsou, ale to je omyl. Tento žebříček neustále ukazuje nové tváře, které se díky své píli dostaly mezi ty nejlepší. Pojďme si je ukázat.

Žebříček nejbohatších lidí každým rokem vydává časopis Forbes, který se zajímá o jmění miliardářů v Česku. První místo je stále jednoho a toho stejného člověka – Petra Kellnera, kterému jmění neustále stoupá. Petr Kellner však představuje osobnost, která je světu naprosto neznámá. Dokonce se o něm tvrdí, že neexistuje, protože ho opravdu nikde nikdo neviděl. Ale sáhněme si na srdce – poznali bychom takového miliardáře na ulici? Určitě ne. Není to celebrita, která se všude vyskytuje a o které denně čteme na internetu.

Pojďme si však ukázat a zmínit ty, kteří se přibližují svým jměním i samotnému Petru Kellnerovi. Tady jsou nováčci, kteří obsadili nějaké z pozic žebříčku sedmdesáti nejbohatších Čechů roku 2017.

• René Holeček, Česká zbrojovka

Pokud neznáte jméno René Holeček, pak jistě znáte uherskobrodskou firmu Česká zbrojovka. Ta za sebou měla velice úspěšný a efektivní rok – tržby překonaly hranici čtyři miliard korun. Díky tomu se taky René Holeček stal součástí žebříčku nejbohatších Čechů a obsadil skvělou 31. pozici. Dostal se z nejvýše z jedenácti nováčků tohoto žebříčku.

• Aleš Graf, Centropol

Pětačtyřicetiletý Aleš Graf, majitel Centropolu, se nyní taky může pyšnit tím, že je součástí tohoto žebříčku. Obsahuje skvělou 62. pozici se svým jměním v částce 2,9 miliardy korun.

• Jiří Trávníček, Pegas

Majitel dostihové stáje Pegas se nyní taky řadí k těm nejbohatším Čechům. Je těsně před Alešem Grafem a jeho jmění dosahuje úctyhodných třech miliard korun. Je však o dvacet let starší, tudíž si nejspíše své jmění jenom užívá, než aby ho násobil.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *