Tepelná a zvuková izolace

Pokud zrovna chystáte rekonstrukci domu, vyřešte rovnou i nejčastější problémy jako je tepelná a zvuková izolace. Nejčastějšími nedostatky starších domů jsou potíže jako nedostatečné zateplení, přehřívání místností v létě, vlhkost zdiva a velmi špatná akustika.

Zvukově izolační desky

Akustiku domu vylepší zvukově izolační desky Wolf, které lze použít pro vnitřní izolaci podlah, stěn a stropů. Mají i minimální tloušťku a proto i šetří místem. Jsou plně ekologické a rychle aplikovatelné. Zlepšují i tepelně izolační vlastnosti prostor při rekonstrukci. Jde o multifunkční cenově dostupné řešení. Skládají ze speciálního dvou nebo třívlnného komorového kartonu naplněného sypkým křemičitým pískem. Zvuková vlna pak prochází v konečné fázi až sedmi vrstvami kartonu a také šesti vrstvami písku.
Technologie zachycuje zvuk pomocí rozkmitání zrnek písku a tím se změní zvuková vlna na pohybovou energii. K průniku na druhou stranu této desky už zvuk nemá dostatek energie. Desky izolují zvuk v celém svém frekvenčním spektru a to hlavně při nízkých kmitočtech. To je část zvukového spektra, která nás nejvíc obtěžuje. Zajistí i takzvaný kročejový útlum.

Foukaná izolace

Spoustu problémů lze řešit například pomocí foukané izolace Climatizer Plus, která dokáže dům klimatizovat a zároveň celkově zlepšit komfort vašeho bydlení. Foukaná izolace je vytvořena za pomocí celulózových vláken aplikovaných metodou foukání. Celulózová vlákna proniknou i do nejmenších škvír konstrukce.
Skvěle funguje v létě i zimě a disponuje dostatečnou tepelnou setrvačností. Jde až o dvojnásobný účinek při srovnání s běžnými izolačními materiály. Je schopná naakumulovat celou denní dávku sluneční energie a veškeré nežádoucí teplo se během léta nedostane do vašich místností až po dobu 7 hodin. Obejdete se tedy i bez klimatizace. V zimě zabraňuje tepelným únikům, udrží teplo v domě a u šetří vám náklady za vytápění.
Foukaná izolace Climatizer Plus má takzvaný pijákový efekt. Funguje spolu s inteligentní parobrzdnou fólií Intelloa celoročně tak reguluje vlhkost v interiéru. Nadměrnou vlhkost částečně pojme do své buněčné struktury. Ve chvíli, kdy se situace změní, vypouští vlhkost zpátky do ovzduší. Docílíte zdravého mikroklima a je tedy vhodná pro alergika a osoby s respiračními chorobami. Vylepšuje také protipožární vlastnosti stěn a hlodavcům i hmyzu vůbec nechutná. Aplikace je snadná a rychlá.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *