Český startup mezi nejrychleji rostoucími firmami v USA

Českých startupů je dnes mnoho, ovšem jen málokterému se podaří proniknout do velkého světa byznysu ve Spojených státech amerických. Startupu ShipMonk se to povedlo. Dostal se do žebříčku nejrychleji rostoucích firem v USA. Umístil se konkrétně na 29.pozici v žebříčku, celkový počet firem bylo pět tisíc, tudíž se jedná o opravdu obrovský úspěch.

Otázkou je, jestli se dá však stále mluvit o českém startupu. Přece jen jeho zakladatel se už v šestnácti letech odstěhoval do USA, kde zahájil studium. Jelikož ale má Jan Bednář skutečně české kořeny, ponechejme si tento úspěch na území naší republiky. Svou firmu Shipmonk založil ve svých šestadvaceti letech a dnes jeho firma osídluje fantastickou 29.pozici v prestižním žebříčku nejrychleji rostoucích soukromých firem ve Spojených státech. Popral se s pěti tisíci firmami a umístil se na zmiňované pozici opravdu zaslouženě.

Za touto krásnou pozici stojí zejména tříroční růst společnosti, který nedávno překročil sedm a půl tisíc procenta. Díky tomu se dostal na čtvrtou příčku nejrychleji se rozrůstajících firem v oblasti logistiky a dopravy.

S jakými čísly firma na trhu působí

Jedná se o skutečně rozrůstající se podnik, o čemž svědčí i příjmy, s jakými firma na trhu působí. V loňském roce se příjmy dostaly na skoro jedenáct milionů dolarů, což je zhruba 240 milionů korun. To, že firma roste doslova rychlostí blesku, potvrzuje případné porovnání – pokud bychom loňský úspěšný rok porovnali s rokem 2016, zůstali bychom velice překvapeni. Vždyť příjmy v roce 2016 nedosáhly ani čtyř milionů dolarů.

Jaký je letošní cíl společnosti?

Co se týče letošního cíle společnosti, letošním cílem je dosáhnout obratu dvaceti milionů dolarů. Jedná se o reálný cíl, kterého firma jistě dosáhne. Stačí jen držet palce, aby firma fungovala stejně dobře jako doposud.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *