Jak do svého jídelníčku dostat více zdravých potravin

Zjistili jste, že váš jídelníček je plný nezdravých potravin? Chcete svůj způsob stravování výrazně zlepšit, ale ptáte se, jak do svého jídelníčku zakomponovat více zeleniny nebo jiných zdravých potravin? Jste tak navyklí na jezení nezdravého, že se obáváte, že zdravé potraviny si do vašeho jídelníčku cestu zkrátka nenajdou? Rozhodně nezoufejte! Existuje několik triků, díky kterým si do svého jídelníčku najde zdravá potravina cestu snadno.  

Poslední statistiky ukázaly, že se lidé snaží jíst zdravěji, ale mnohým to zkrátka nejde. Nevědí, jak do svého jídelníčku dostat zdravé potraviny. Odborníci jsou toho názoru, že bychom se své návyky neměly snažit změnit ze dne na den, protože v takovém případě vypukne strádání po tom nezdravém a uchýlíme se opět k tomu, co tak dobře známe. Raději bychom měli zdravé potraviny dostávat do našeho jídelníčku po krůčcích. Pokud to uděláme, každým dnem se bude snižovat riziko vzniku rakoviny či riziko vzniku jiných vážných onemocnění, za nimiž stojí nezdravá strava (řadí se sem i mozková onemocnění).  

Ať je zelenina a ovoce neustále po ruce 

Ať už pracujete nebo sledujete svůj oblíbený pořad, měli byste mít ovoce a zeleninu neustále po ruce. Zkrátka vždycky mějte u sebe nakrájenou okurku nebo broskev. Bezmyšlenkovitě budete ujídat z misky nakrájených zdravých potravin a na sladkosti ani nepomyslíte.  

Zdravé potraviny do větších krabiček 

Zbylo vám něco od oběda nebo jste si jen připravili stravu na další den? Ať už jste se rozhodli zdravé potraviny skladovat v krabičkách z jakéhokoli důvodu, doporučujeme je vždycky umístit před krabičky s těmi nezdravými jídly. Je to opět myšlenkový trik. Máme tendenci automaticky sahat po větších nádobách, protože právě ty upoutají naši pozornost. A často chceme v lednici udělat místo, proto po větších krabičkách se zdravějšími pokrmy sáhneme. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *