Jak vybrat stavební firmu pro vybudování svého projektu

Chcete vybudovat sídlo vlastní společnosti? Nebo máte zájem o nové kanceláře vaší firmy, ale nemáte či neznáte žádnou konkrétní firmu, které byste mohli důvěřovat a které byste nelehký úkol svěřili? Aktuálně je na trhu mnoho stavebních firem, které určitě budou chtít postavit váš tajný či všem dobře známý projekt. Jen je otázkou, jak takovou stavební firmu vybrat mezi takovým množstvím potencionálních společností.  

Ať už chcete postavit kanceláře, sídlo společnosti nebo cokoli jiného, měli byste začít hledat stavební firmu rozhodně včas. Pokud totiž budete hledat stavební společnost se značným zpožděním nebo na poslední chvíli, nikdy si nedáte s výběrem tak záležet a tím pádem se zvýší riziko, že si povoláte méně pečlivou společnost nebo podfukáře. Podle mnohých odborníků na tuto problematiku je nejlepší hledat stavební firmu aspoň půl roku předtím, než chcete rozjet vlastní projekt nebo než stoprocentně kývnete na položení základního kamene.  

Oslovte více firem najednou 

Druhá rada při výběru stavební firmy zní – oslovte více firem najednou. Ideálně by to měly být firmy s dobrou pověstí, které mají klasné reference a recenze, které mají více spokojených klientů než těch nespokojených.  

Pokud oslovíte více firem, někdo se vám zkrátka ozvat musí. Navíc když se vám ozve více lidí, budete si moct vybírat – každá firma si za své služby účtuje jinou sumu. Pravděpodobně zvolíte spolupráci s firmou, která vám dala výhodnější nabídku. Nesnažte se s ní však dále smlouvat o ceně, smlouvání o ceně by se mohlo nemile projevit na práci stavební společnosti.  

Historie a dlouhá tradice 

Jak již bylo zmíněno, neměli byste si vybírat firmu, která nemá kladné reference a recenze. Stejně tak byste měli spíše sáhnout po spolupráci s firmou, která má dlouhou tradici nebo nějakou historii. S nováčkem není zrovna dobré si zahrávat, navíc pokud ještě není firma vůbec hodnocená, kdo ví, co by ze spolupráce vyšlo.  

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *