Jaký vliv mají ovesné vločky na zdraví člověka?

Snídaně je základ dne – to je heslo, kterým byste se rozhodně měli řídit. Je na něm totiž kus pravdy. Pokud patříte k lidem, kteří však nevědí, co si k snídani dopřát, doporučujeme ovesné vločky na sto různých způsobů. Můžete si je přimíchat do jogurtu nebo si z nich můžete udělat buchtu či ovesnou kaši, která je ostatně opravdu skvělým startem dne. Stále se však nabízí otázka, proč právě vločky? 

Samozřejmě jsou k snídani skvělá i vajíčka, ale pravdou je, že forma snídaně by se měla střídat, nemyslíte? Někdy si místo vajíček udělejte báječnou ovesnou kaši a potěšte tak své zdraví. Ovesné vločky jsou totiž stejně prospěšné jako vajíčka. Jak konkrétně zdraví prospívají? 

Chrání naši pokožku 

To, jak ovesné vločky účinkují na lidský organismus, zjistíte i při pohledu do zrcadla. Ovesné vločky totiž chrání zdraví naší pokožky a díky ní vypadá pokožka opravdu velice zdravě a svěže. Díky ovesným vločkám vás nebude pleť ani pokožka svědit, dokonce se konzumací ovesných vloček předejde podráždění pokožky. I díky tomu se na ně v kosmetice nedá dopustit (ovesné vločky jsou součástí mnoha produktů).  

Snižují hladinu špatného cholesterolu v krvi 

Za zmínku stojí také fakt, že ovesné vločky snižují hladinu špatného cholesterolu v krvi. Obsahují totiž látku zvanou betaglukan, které právě se špatným LDL cholesterolem bojují. Pokud dojde ke snížení špatného cholesterolu v krvi, dojde tím automaticky i ke snížení rizika vzniku srdečních chorob a zánětů.  

Prevence proti cukrovce 

Ovesné vločky jsou mimo jiné i skvělou prevencí proti cukrovce. Obsahují totiž komplexní sacharidy – to znamená, že tělu trvá daleko déle, než se rozloží. Mohou z nich brát energii po delší čas. Navíc tím, že se pomalu rozkládají, zajišťuje, že dojde také k pomalejšímu rozložování cukrů. A to povede jenom k udržení stabilní hladiny cukru v krvi.  

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *