Nejčastější chyby dietářů. Takhle vaše tělo nezhubne

Při vážení se děsíte čísla, na které ručička ukáže, a během jídla máte špatný pocit? V takovém případě si jen zaděláváte na poruchu příjmu potravy. Hubnutí nemá být krátkodobou záležitostí, dietou nebo jen módním trendem. Spíše jde o životní styl, jak si udržet tělo zdravé, fit a bez zdravotních komplikací. Někteří lidé však stále opakují stejné chyby.  

Hladovění není správnou cestou 

Když vás bolí žaludek, nemůžete se soustředit a jste unavení, dlouho v takovém stavu nevydržíte. Aby se tělo mohlo zbavit tuku, potřebuje jednoduše kalorický deficit. Toho však nemusíte dosáhnout zbytečným hladověním, ale výměnou potravin za nízkokalorické. Pokud do svého jídelníčku zařadíte saláty a další nízkokalorické potraviny, můžete se jimi klidně nacpat a vaše tělo stejně přijme jen minimum kalorií. Pokud ještě navíc navýšíte sportovní aktivitu, máte vyhráno.  

Děláte to, co dělají ostatní 

Důležité je pochopit, že je každá osoba jedinečná, a proto neexistuje dieta, která by platila pro každého. Jen vy sami poznáte nejlépe, na jaké potraviny vaše tělo reaguje pozitivně, a po kterých se cítíte těžce. Když tedy vaší nejlepší kamarádce nebo parťákovi z fitness prospívá jíst hodně luštěnin, vám mohou způsobovat plynatost a zdravotní problémy.  

Orientace jen na vybrané potraviny 

Mnoho diet také radí, abyste se primárně zaměřili jen na jednu potravinu, kterou budete jíst stále dokola, až zhubnete. Takové rady jsou ale podle výživových poradců největším nesmyslem. Kvůli nim tělo přichází o důležité látky, je unavené, bez energie a také je jen otázkou času, než se nedostatek vitamínů a minerálů projeví například na pleti.  

Vyhýbáte se sportu 

I když se běhání nebo posilování může na začátku zdát těžké, věřte, že jej tělo potřebuje, stejně jako jídlo, spánek a další potřeby. Bylo stvořeno k tomu, aby se pravidelně hýbalo, podávalo výkon, a poté teprve odpočívalo. Sedavé zaměstnání nebo lenost mu dlouhodobě neprospívají, zpomalují lymfatický systém a váha se neúprosně zvyšuje. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *