Podzim se ponese ve znamení bankrotů. Zasáhnuta bude i kovovýroba

Člověk nemusí mít školu na to, aby poznal, jaký dopad bude mít jarní ekonomický výpadek. I když se mnozí snažili zachránit ekonomiku a i když se eviduje zvýšené množství přijatých zakázek i v průmyslovém odvětví, stejně je podzimní prognóza nevyvratitelná. Celou Českou republiku čeká podzim bankrotů. A bohužel mezi výrazně poškozenými odvětvími se najde průmysl, a to konkrétně i kovovýroba, ve které působí firma Steeltec. 

Přechodná podpora je u konce

Řada společností doposud fungovala z jednoho prostého důvodu, a sice díky přechodné podpoře, která byla státem nabízena. Touto přechodnou podporou se myslí například nejrůznější úlevy (ať už úlevy na zdravotním a sociálním pojištění), dále pak odklady splátek a podobně. S příchodem letošního podzimu je však tato přechodná podpora u konce – i když je pravdou, že například elektronická evidence tržeb započne až prvním lednovým dnem. 

Řada společností se z nejhlubší ekonomické krize století rozhodně nevzpamatuje, proto se dá očekávat jeden bankrot za druhým. 

Zasažen bude průmysl i cestovní kanceláře

Podle posledních statistik by mělo být zasaženo rovnou několik odvětví. Hojné bankroty se začnou vyskytovat v hotelnictví a v cestovním ruchu. Po prázdninách se vše vrací do starých kolejí, lidé už nebudou tolik cestovat a hotely společně s restauracemi a letadly budou zét prázdnotou. 

Podobně na tom bude i kultura. Počty nakažených se každým dnem zvyšují a dosahují rekordních hodnot. Nejen, že lidé méně chodí do kin nebo divadel, ale také se hromada divadel uzavírá, jelikož jsou herci v karanténě. 

Jak již bylo nastíněno, zasažen bude samozřejmě také průmysl obecně. Mluvíme tu o kovovýrobě, strojírenství a samozřejmě také o automobilovém průmyslu, který utrpěl takovou ránu, že se z toho pravděpodobně nevzpamatuje ještě dalších pět či deset let. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *