Superpotraviny pro pevné zdraví. Top pětka těch nejzdravějších

Superpotraviny jsou hitem současnosti, o tom není sporu ani pochyb. Jedná se o potraviny, které v sobě obsahují daleko lépe tělu prospěšných živin než jakékoli jiné potraviny na trhu. Pokud máte superpotraviny ve svém jídelníčku, vaše zdraví doslova skáče radostí a je pravděpodobně pořádně zpevněno a obrněno, hravě odolává virům a bakteriím. Jelikož je však skupina superpotravin opravdu obrovská, nabízí se otázka, jaké z nich jsou vůbec nejzdravější. Přece jenom zařadit všechny superpotraviny do jídelníčku není snadné. Vybrali jsme proto pět nejzdravějších.  

Kokosový olej 

Kokosový olej se v současné době používá prakticky na cokoli. Je to skvělý krém na suchou pokožku, zabraňuje lupům, navíc ho lze používat při smažení nebo patří do řady zdravých receptů. Kokosový olej sice není nejlevnější superpotravinou, na druhou stranu ochrání člověka před srdečními chorobami i před zvýšením toho špatného cholesterolu.  

Chia semínka 

Další skvělou superpotravinou, která je nadmíru zdravá, jsou chia semínka, která obsahují obrovské množství vápníku (dokonce obsahují až pětkrát víc vápníku než mléko). Dodávají tělu esenciální mastné kyseliny, které tělo potřebuje, ovšem které si neumí samo vyrobit.  

Borůvky 

K vůbec nejzdravějším superpotravinám patří borůvky, které jsou známé především pro svůj vysoký obsah vitaminu C. Kromě toho je v jejich moci léčit cukrovku nebo pročisťovat ledviny.  

Kapusta 

Kapusta nepatří zrovna k nejoblíbenějším superpotravinám, což je škoda. Kapusta je totiž plná železa i vlákniny a obsahuje daleko víc antioxidantů než většina zeleniny a ovoce.  

Špenát 

Aby byla naše pětka nezdravějších superpotravin kompletní, je třeba zmínit si ještě špenát, který obsahuje obrovské množství vápníku a také vitamin K, který zabraňuje úbytku kostní hmoty a který udržuje naše kosti pevné a zdravé. Navíc špenát udržuje zdravé červené krvinky a pomáhá obnovovat energii. Zvyšuje taktéž vitalitu. 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *