Z Maďarska utíkají lidé, a to za lepšími platy

I když v mnoha zemích je zaměstnanecká krize, jiné země nemají o zaměstnance nouze, proto nemají potřebu svým pracovníkům přidávat. Viz například Maďarsko, kde možná také mají trochu o zaměstnance nouzi, ale nepřistoupí k tomu kroku, aby zvedly platy. To má bohužel za dopad to, že Maďaři ze své rodné země utíkají pryč, a to někam, kde dostanou mnohem více zaplaceno. I když si to Maďarsko neuvědomuje, lidé si opravdu zjišťují, kde jim nabídnou více, a jsou ochotni za vyššími platy odcestovat i do úplně jiné země. Peníze jsou zkrátka dnes to, kolem čeho se točí celý svět.

Navíc v jiných zemích se nebojí zaměstnancům přidat. Moc dobře se totiž ví, že zaměstnanci bohužel nepadají z nebe, a mnohé nabídky jsou dokonce cílené na zahraniční obyvatele. Dokonce i v České republice už máme o zaměstnance takovou nouzi, že se bere doslova “každý druhy, ne-li první”.

Nedávné výsledky statistické úřadu výdělky v krásném turistickém Maďarsku neustále stoupají, ekonomice se zde daří. Lidé si však přesto hledají práci v zahraničí, protože podle všeho si v zahraničí vydělají mnohem více než doma v Maďarsku.

Statistiky také ukazují, že v zahraničí nyní pracuje více jak tři sta tisíc Maďarů, nejsou to však jediní, kteří jsou ochotni zaměstnat se v cizině kvůli vyšším mzdám.

Pracovat v zahraničí se Maďarům vyplácí

Mnozí Maďaři pracují třeba jen kousek za hranicemi, přesto se jim tato práce vyplácí. Někteří lidé si hledají práci v zahraničí nejen kvůli vyšším mzdám, ale také z důvodu, že se jim třeba nelíbí politická situace, která v jejich rodné zemi vládne.

Konkrétní výsledky nedávných statistik

V současné době v zahraničí pracuje zmiňovaných tři sta tisíc lidí. Statistiky však uvádí, že o práci mimo své rodné Maďarsko uvažuje takřka polovina pracujících. Drtivá většina takto odpovídajících respondentů jsou ve věku pětadvaceti až čtyřiceti let.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *