Cvičením k lepšímu já aneb důvody, proč si dneska zacvičit

Ne nadarmo se říká, že ve zdravém těle zdravý duch. I když nejste milovníkem sportování jako takového, rozhodně byste měli během dne aspoň chvilku cvičit, byť jen u televize pár minut. Je totiž dokázané, že cvičením přijdete ke svému lepšímu já. Cvičení jako takové má vliv na mnoho věcí, pozitivně působí na člověka a zlepšuje jo. Zmiňme si konkrétní důvody, proč bychom si měli zrovna dnes zacvičit.  

Cvičením k lepšímu soustředění a mysli 

Věděli jste, že cvičení pomáhá k lepší soustředěnosti a k lepšímu myšlení, podporuje paměť? Pokud si všímáte, že často zapomínáte nebo že máte problém se koncentrovat, zkrátka si zacvičte. Nemusíte cvičit dlouhé hodiny, stačí pár minut oblíbeného cvičebního cyklu z YouTube. Nedávné studie ukázaly, že cvičení podporuje lidský mozek, který se díky cvičení lépe soustřeďuje, čímž se zvyšuje produktivita člověka. Bylo dokázané, že během cvičení dochází ke změně stavby, fungování a také ke změně fyziologie mozku. Pokud bychom si měli představit mozek jako další sval, během cvičení by docházelo k jeho zvětšování.  

Díky cvičení se předejde degenerativním onemocněním 

Jelikož cvičení působí hlavně na mozkovou kúru, lze konstatovat, že díky cvičení se předchází degenerativním onemocněním. K těmto nemocem patří například demence nebo Alzheimerova choroba, která se u lidí vyskytuje poměrně často.  

Máte pochmurnou náladu? Zacvičte si 

Díky cvičení se vám dokonce zlepší nálada. Pokud jste do nového dne vstoupili levou nohou, cvičení to zachrání. Dojde nejen ke zlepšení nálady, ale také dojde k eliminaci stresu.  

Pravidelný pohyb slibuje dlouhověkost 

V současné době se také ví, že pravidelný pohyb spěje k dlouhověkosti. Pokud se chcete dožít krásné zakulacené stovky, nezapomínejte na každodenní cvičení. Mimochodem, dokonce se i lépe vyspíte. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *