Jak posilovat svou vůli? Držte se několika zásad

Všechno je to o síle naší vůle, to vám je tvrzeno od malička. Díky silné vůli dokážeme udělat opravdu mnoho věcí, méně odkládáme, pracujeme efektivněji, dokonce i lépe překračujeme a překonáváme překážky, které nám do života přijdou. Díky silnější vůli máme i lepší vztahy, které jsou dlouhodobé a takzvaně “zdravé”.  

Nedávné výzkumy ukázaly, že díky silné vůli toho dokážeme opravdu mnoho. Aby však vůle byla dlouhodobě silná, měli bychom ji podle vědců pravidelně posilovat a trénovat. Přece jen to, co se netrénuje, to upadá a vadne, až to zcela zmizí. Proto přinášíme několik zásad, díky kterým svou vůli opět posílíte a vytrénujete.  

Důležitý je spánek 

Spánek by se rozhodně neměl podceňovat, to vám potvrdí nejeden člověk. Obecně platí jedno pravidlo, a sice čím lépe se vyspíte, tím více připravení na daný den budete. Ideální je, když budete spát zhruba sedm až osm hodin, déle byste spát neměli, jelikož to škodí zdraví stejně jako kratší spánek, který ani nedosáhne sedmi hodin. Doporučujeme chodit spát ve stejný čas nebo alespoň v přibližný čas, pravidelnost tělu prospívá a vůli posiluje.  

Každé ráno rozcvička 

Už od dětství jsme od animovaných králíků z klobouku slýchali, ať vstáváme a cvičíme. Něco na jejich radě bylo. Každé ráno bychom si měli dávat ranní “nakopávací” rozcvičku, během které probudíme náš kardiovaskulární systém. Pokud si ráno dáte pár krátkých cvičení, během dne budete daleko efektivnější než jindy.  

Pomůže vám studená sprcha 

Po ránu se potřebujete probudit, a jak jinak se probudit než studenou sprchou, která posílí vaši vůli. Samozřejmě nezačínejte se studenou hned, co vejdete do sprchy, pokud se na to necítíte. Klidně začněte s teplou a tu postupně ochlazujte. Vaše vůle se posílí, zvýší se navíc krevní tlak, také se aktivuje nervový systém. Mozek bude rázem připraven pracovat.  

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *