Granátové jablko, avokádo a další potraviny pro pročištění cév

Tělo je jenom obrovský systém věcí. Pokud se něco porouchá, automaticky tím trpí celý organismus. Je proto třeba o sebe výrazně dbát. Musíme pravidelně pít, hlavně cvičit a samozřejmě se i dobře stravovat, protože ne nadarmo se říká, že jsme to, co jíme. Pokud chcete udržet správný chod vašeho těla, měli byste do svého jídelníčku zařadit potraviny, které pročišťují cévy. Jenže otázkou je, jaké potraviny to dokážou? 

Průchodné cévy jsou pro člověka důležité, obecně celý cévní systém se podílí na správném fungování lidského organismu. Jen málokdo si uvědomuje, že právě prostřednictvím cév do těla kolují živiny, že se do těla vlévá kyslík. V případě, že jsou cévy ucpané, dochází ke zdravotním kolapsům a problémům. Abyste předcházeli zdravotním problémům, prozraďme si několik potravin, které dokážou náš organismus opět nastartovat a cévy vyčistit k dokonalosti.  

Avokádo 

První takovou potravinou je avokádo, které se zároveň řadí k nejvíce fotogenickým potravinám vůbec. Jedná se o bohatý zdroj minerálních látek, také je to potravina obsahující kvalitní tuky. Kromě toho, že čistí cévy, umí také snižovat hladinu LDL cholesterolu nebo zvyšuje hladinu HDL cholesterolu v krvi.  

Granátové jablko 

Další potravinou, která je známá tím, že čistí střeva, je granátové jablko. Jedná se o exotický druh ovoce, který má antioxidační účinky. Zejména tepny chrání před poškozením.  

Česnek 

Přírodní antibiotikum, které dokonale pročistí cévy. I tak lze nazvat česnek, který je specifický svou vůní i chutí. Má kromě toho také pozitivní vliv na srdce, navíc snižuje krevní tlak. Zabraňuje vytváření plaků na cévách nebo v cévních cestách.  

Lněná semínka 

Dopřáváte si u televize místo brambůrek semínka? Pak zobkejte nejen slunečnicová semínka, ale také lněná semínka, která obsahují spoustu prospěšných látek. Dokážou snížit krevní tlak, také udržují tepy zdravé a celkově zlepšují zdraví našeho srdíčka. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *