Jak se obléct podle business casual

Pokud pracujete ve velké firmě nebo vedete vlastní podnik, měli byste se také podle toho umět oblékat. V souvislosti s podnikáním se také pojí pojem “business casual”, což je termín, který označuje styl profesionálního oblékání. Jedná se o styl oblékání, který je krapet uvolněnější, na druhou stranu je přece jen business, tudíž se opravdu nemusíte stydět za to, když v tomto oblečení někam půjdete, když se v tomto oblečení někam vydáte. V případě, že však nevíte, co to business casual vlastně je, prozradíme vám to.  

Respektive vám prozradíme, jak se obléct právě podle business casual 

Business casual pro ženy 

Do tohoto stylu se mohou obléknout jak ženy, tak také samozřejmě pánové. Obě pohlaví však mají v pravidlech napsáno něco krapet jiného. Zaměřme se nejdříve na ženy, které pravděpodobně vědí, jak se obléknout podle business casual, ale možná si nejsou tak úplně jistí tím, co to vlastně je nebo podle jakých pravidel se řídit.  

Business casual má jistá pravidla. Například k těmto pravidlům patří to, že sukně ani šaty musí být v přijatelné délce – nesmí být kratší než těsně nad kolena. Stejně tak se nehodí nosit šaty s hlubokým výstřihem, taktéž se nevyplatí nosit ani těsné šaty nebo sukně, zakázané jsou i letní šaty.  

Nevhodné jsou džíny, pokud tedy není někdo, kdo by vám je povolil. Pokud dojde k povolení džínů, volte neutrální barvy, které jsou u business casual opravdu nejlepší možnou volbou. Kromě toho jsou povolené košile, které by měly být zastrčené a bez neobvyklých vzorů.  

Business casual pro muže 

I pánové musí vědět, jak se oblékat. Proto se podívejme na pravidla business casual přímo pro ně. Například u mužů platí, že košile musí být v každém případě zastrčená do kalhot a musí být zapnutá na knoflíky. Vzor by měl být formální, opět nejsou povoleny divoké nebo neobvyklé vzory.  

Co se týče spodní části, vhodné jsou plátěné kalhoty, kalhoty od obleku nebo případně manšestráky. Ideální jsou tmavé kalhoty, které jsou formálnější a mimo jiné také konzervativnější.  

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *