Jaké profese mají budoucnost?

Aktuálně není zrovna nejlepší doba pro změnu pracovního místa. Koronavirus napáchal na pracovním trhu řadu škod a mnoho společností se blíží ke svému zániku. Do toho přišla předpověď analytiků mluvící o profesích, které se taktéž blíží ke konci. K těmto profesím patří například pokladní, listonoš, dále dřevorubec nebo tiskař. Dokonce i pilot je profese, která se blíží ke svému zániku. Otázkou zůstává, jestli existují profese, které se i v budoucnu uchytí. A na to přinášíme odpověď.  

Pokud si přece jen přejete změnit práci i v současné době koronavirové krize, zaměřte se při výběru nového zaměstnání na profese budoucnosti. Jak jsme zmínili, máme pro vás seznam povolání, která si najdou i v budoucnu své uchycení.  

Kreativní povolání 

I v budoucnu budou žádané kreativní profese. Kreativní činnost totiž žádná technologie ani robot nenahradí. Pokud vás tedy baví věda, umění nebo případně marketing, právě v těchto oborech najdete i po deseti letech uplatnění. Stejně tak copywriteři nebo autoři, to jsou opět povolání budoucnosti. I ta totiž spadají do skupiny kreativních povolání, jež umělou inteligencí nahradit zkrátka nepůjdou.  

Vztahové profese 

Umělá inteligence nedokáže nahradit kreativní profese a ani ty vztahové. Právě vztahové profese jsou další profese, které budou mít uplatnění i v budoucnu. Patří sem například učitelé, lékaři a taktéž psychologové nebo psychiatři. Zkrátka sem spadají všichni ti, kteří pracují s lidmi nebo se o ně starají, učí je, pečují o ně.  

Nepředvídatelné profese 

Do nepředvídatelných profesí patří například veškeré pohotovostní složky. Patří sem například záchranáři, hasiči nebo policisté. I to jsou profese, které zkrátka budou potřeba i v budoucnu a opět je umělá inteligence nijak nenahradí. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *