Nepodceňujte komunikaci s uchazeči o práci!

Ekonomika v České republice je na výjimečné úrovni. Česká ekonomika dneska velice roste, prosperuje, jen málokdo by si dovolil říct, že je na špatné úrovni. Nezaměstnanost je nejnižší za poslední desítky let, zaměstnaných je nejvíce za posledních několik let, ovšem co nás aktuálně velice trápí, není neustále zvyšování cen nejen potravin, ale také nájmů či nemovitostí, ale je to spíše nedostatek pracovní síly, s níž se potýkají hlavně podnikatelé.

Jestliže patříte mezi podnikatele, kteří mají svou vlastní společnost, určitě moc dobře víte, jak se v dnešní době těžko shání kvalitní zaměstnanec. Pokud nějaká společnost zbankrotuje, po dobrých lidech se takřka zapráší. Není se čemu divit, lidé zkrátka rychle chtějí sáhnout po té nejlepší pracovní síle, která se uvolní.

Díky tomu, že je pracovní síly dnes velice málo, se snaží společnosti o to, aby jim zaměstnanci neodcházeli z pracovních pozic. V poslední době se starají o to, aby jim vyhověli v požadavcích benefitů, ale samozřejmě platí, že čeho je moc, toho je příliš. Pokud má zaměstnanec nepřiměřeně vysoké požadavky, většinou se společnosti rozhodnou jeho výpověď přijmout. Pokud však budou společnosti následně jednat s uchazeči o práci, měly by dbát na to, jak s ním komunikují.

Špatná komunikace = žádný zaměstnanec

V dnešní době, kdy je o zaměstnance opravdu nouze, by si společnosti měly vážit nových zaměstnanců. Pokud tedy jste podnikatel a aktuálně vám do emailové schránky přišlo mnoho žádostí od uchazečů o práci, s každým jednejte mile. Špatná komunikace nejen, že můžete zapříčinit to, že pracovník už nebude chtít s vámi spolupracovat, ale také to může výrazně poškodit jméno vaší firmy či její pověst.

Zvládejte adekvátně komunikovat s uchazeči o práci

Je nutné, abyste zvládali adekvátně komunikovat s uchazeči o práci. Jestliže se pocítí nepříjemnost, nejen, že přijdete o možného zaměstnance, ale tento člověk může na internetu začít pomlouvat vaši společnost a najednou je pověst vaší společnosti velice špatná, tudíž k vám nikdo už životopis nepošle. Myslete na to, že nevíte, jaký člověk na druhé straně je, veďte s ním příjemnou konverzaci a pokud ho nepřijmete, slušně mu to sdělte. Díky tomu tak získáte jenom pozitivní recenze, nikoliv špatnou recenzi, která může výrazně ovlivnit vaši budoucnost.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *