Pálení žáhy trápí každého z nás. Jak nepříjemnosti předcházet?

Pálení žáhy je zdravotní problém, který nemusíme nikomu dlouho představovat, jelikož jednou za čas sužuje každého z nás. Podle nedávných statistik trpí pálením žáhy jednou za měsíc zhruba třetina z nás. Lidé tento zdravotní problém řeší nákupem léků, jež mají pálení žáhy minimalizovat, ale popravdě – jsou to jen vyhozené peníze a chemie do těla. Existuje několik způsobů, jak pálení žáhy předcházet.

Abyste se v budoucnu netrápili nepříjemným pálením žáhy, vyzkoušejte tipy a rady, jež doporučují odborníci. Jedná se o tipy, které mají zabránit obsahu žaludku, aby stoupal do jícnu, čímž se minimalizuje vznik nepříjemného zdravotního neduhu.

Pálení žáhy se odvíjí od stravovacích návyků

Pálení žáhy většinou přichází ve chvíli, kdy se špatně stravujeme. Odborníci doporučují jíst malá jídla, neměli bychom hltat pokrmy ani jíst velké porce, které nás zasytí nadmíru. Stejně tak se doporučuje jíst poslední jídlo dne zhruba dvě až tři hodiny před spánkem. Během dvou či tří hodin člověku vytráví, nepůjde jíst přejedený, ale ani hladový.

Aby žáha nepálila, měl by se upravit jídelníček. Vypustit by se měla zejména ostrá jídla, měli bychom jíst méně citrusů, čokolády, máty, česneku a rajčat. Pálení žáhy taktéž způsobuje alkohol nebo silná káva, což jsou nápoje, jejichž pití bychom také měli minimalizovat.

Důležitý je spánek a relaxace

Aby vás pálení žáhy netrápilo v noci, kdy si chcete dopřát kvalitní spánek, spěte s polštářem pod hlavou. Nespěte tedy jen na matraci, jak je to u mnohých lidí zvykem. Důležitá je však také relaxace, a to jak mezi jednotlivými jídly dne, ale také při jídle. Při jídle by se zásadně mělo sedět (nikoli ležet), doporučuje se pustit si hudbu a kousat malá sousta.

K relaxaci při jídle i mezi jídly však patří i to, co nosíme. Nikdo se necítí příjemně v upnutých džínách a upnutém tričku. Je proto dobré nosit pohodlné, uvolněné oblečení bez pásků a ve správné velikosti. Není nic horšího, než když oblečení tlačí na žaludek.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *