Vitaminy a minerály, bez kterých se tělo neobejde. Kde je najdeme?

Aby tělo správně a bezproblémově fungovalo, musíme do něj dodávat tělu prospěšné látky. Mezi ně patří nejen. Bílkoviny, které jsou v těle nezastupitelné, ale také minerály a vitaminy. Jaké konkrétní bychom měli do těla dodat a kde je vůbec najdeme? 

Zinek 

Mezi nepostradatelné minerály a vitaminy patří bezesporu také zinek, který se podílí na mnoha procesech v lidském těle. Jedná se o minerál, který zvyšuje produkci testosteronu, i proto se považuje za minerál mužství. Prospěje však také ženám. Ovlivňuje totiž i růst nehtů a vlasů, což právě ony nejvíce potěší.  

Kromě toho, že je zinek k dostání v podobě doplňků stravy, můžete ho také konzumovat přímo v jídle. Najdete ho konkrétně v ústřicích, také v jehněčím masu nebo v hovězím masu. Kromě toho ho najdete také ve vnitřnostech nebo dýňových semínkách, kterými můžete posypat jogurt.  

Hořčík 

Pokud bychom měli u nepostradatelných minerálů ještě zůstat, zmíníme hořčík neboli magnesium. Opět ho lze konzumovat v doplňcích stravy, ale najdete ho mimo jiné v zelenině, luštěninách, také v kuřecím mase nebo rybách a oříšcích.  

Hořčík neboli magnesium nejen že reguluje nízký krevní tlak, ale také pomáhá zlepšit i kvalitu spánku. Dokáže zvýšit energii během dne, dokonce napomáhá s celkovou detoxikací organismu.  

Vitamin D 

Přesuňme se však nyní k vitaminům. Z nich je klíčovým vitaminem vitamin D, který dostáváme ze sluníčka. Je velice důležitý, ulevuje nejen od stresu, ale také udržuje silnou obranyschopnost člověka. Pokud však zrovna nesvítí slunce neustále, nabízí se otázka, jak ho jinak můžeme do těla doplnit.  

Možností je opět strava. Takzvané “déčko” se totiž nachází i v mořských plodech, jako jsou ústřice nebo ryby obecně, nebo se nachází v houbách či mléce a vajíčkách, které si můžete připravit na sto různých způsobů. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *